Mikołajki jak z bajki- podsumowanie

Mikołajki jak z bajki- podsumowanie

Zespoły i podopieczni GCK w Grębowie, oraz prywatne osoby z terenu gminy Grębów po raz pierwszy przyłączyły się w tym roku do akcji Mikołajki jak z Bajki. Celem wydarzenia była zbiórka nowych zabawek dla małych i większych pacjentów oddziału onkologii i hematologii w Lublinie. Dobroczyńcy już  4 grudnia oczarują  świąteczną atmosferą małych pacjentów za pośrednictwem Fundacji Spełnionych Marzeń.

Nasza akcja spotkała się z olbrzymim odzewem, który przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów akcji. Za zbiórkę odpowiedzialni byli pracownicy GCK , którzy z pomocą zaprzyjaźnionej osoby z firmy kurierskiej (której składamy serdeczne podziękowania) wysłali zabawki do Lublina. W akcję włączyli się: Szkoła w Zaleszanach, Zespół Słowianie z Grębowa, Zespół Kalina, Zespół Grębowianki, Zespół Jamniczanki, Zespół Stalowianki, Zespół Koniczyna z Siedliska, młodzież z Zabrnia, młodzież i podopieczni placówki klubowej w Jamnicy, Akademia Seniora, pracownicy GCK  oraz prywatne osoby z terenu gminy.
 

Jako że ilość zabawek była bardzo duża powędrowały one oprócz Fundacji Spełnionych Marzeń w Lublinie do 2 letniego Filipa chorego na neuroblastomę z Wrocławia oraz do małej Madzi.
Jesteśmy pełni nadziei, że upominki wywołały uśmiech na twarzach tak dzieci jak i zaangażowanych w opiekę nad nimi rodziców. Małym pacjentom życzymy dużo zdrówka , a wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania gdyż człowiek „nie jest wielki przez  wzgląd na to co ma, lecz na to czym dzieli się z innymi”.