Wigilia dla mieszkańców

Wigilia dla mieszkańców

Tradycji stało się zadość. W  czwartkowy ranek, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, na grębowskim rynku odbyła się kolejna odsłona Wigilii dla mieszkańców gminy. Nie zabrakło degustacji bożonarodzeniowych potraw (w postaci pierogów, uszek, barszczu, kapusty z grzybami czy rozmaitych, domowych wypieków), kiermaszu lokalnego rękodzieła, wspólnego kolędowania oraz – przede wszystkim – świątecznej atmosfery potęgowanej życzliwym, rodzinnym klimatem.

Mieszkańcy całej gminy spotkali się  by pozytywnie nastroić się przed nadchodzącymi Świętami. Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra  złożył zgromadzonym życzenia świąteczne. Wspaniały koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów działających przy GCK umilał widzom czas a degustacja wigilijnych potraw cieszyła się ogromny zainteresowaniem przybyłych gości. Tradycją jest również przekazanie światełka pokoju przez harcerzy na ręce włodarza gminy.  Duża popularnością zwłaszcza wśród najmłodszych cieszyła się szopka.

Podczas Wigili zbieraliśmy datki na operacje i rehebilitację  dla Kubusia Korygi z Krawców. Udało nam się zebarć w sumie 3830 zł (3510 z datków i 310 zł od pracowników GCK).

Gorąco wszystkim dziękujemy za wspólne tworzenie świątecznej, rodzinnej atmosfery!
Dziękujemy za zaangażowanie mieszkańcom, szkołom, zespołom i akademiom działającym przy GCK oraz instytucjom i życzymy wszystkiego, co najlepsze na nadchodzące święta i Nowy Rok! 

 

Pełna fotorelacja dostępna:

Galeria zdjęć