Palmowa Niedziela w Grębowie

Palmowa Niedziela w Grębowie

Uroczyście minęły w Gminie Grębów obchody Niedzieli Palmowej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. W barwnym korowodzie z kunsztownie wykonanymi palmami spod Gminnego Centrum Kultury uczestnicy konkursu  udali się na mszę świętą do Kościoła Świętego Wojciecha w Grębowie. Mieszkańcy i przyjezdni goście tłumnie zgromadzili się, aby tego dnia móc podziwiać te swoistego rodzaju arcydzieła. Wielkością, pomysłowością oraz jakością wykonania niejednokrotnie zapierają dech w piersi. Do konkursu zgłoszono ponad 30 palm. Efekt końcowej pracy przyniósł satysfakcję i radość, w niedzielę pochwałom i zachwytom, nie było końca.  Ta wspaniała tradycja w naszej  gminie, na pewno nie zaginie.

Konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” ma na celu: popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, stworzenie okazji do zaprezentowania przez mieszkańców gminy Grębów własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych oraz form ich zdobienia,  rozbudzanie inwencji twórczej, integracja społeczności lokalnej.

Finał konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną odbył się na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury. To wyjątkowe wydarzenie uświetniły swoim występem zespoły:
-Dziecięcy Zespół Grębowskie Koraliki oraz Jamniczanki ze spektaklem pt. „Jarmark Wielkanocny”.

 

Wyniki konkursu (GŁOSOWANIEM JURY):

I miejsce- Słowianie Grębów oraz Jagoda Zabrnie
II miejsce- Kalina Zapolednik
III miejsce- AS Grębów i AS Zabrnie.

W wykonanie wszystkich palm włożone było mnóstwo czasu, pracy i zaangażowania. Podziwiamy kunszt wykonania, precyzję  i pomysłowość twórców. Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim delegacjom- z zespołów, szkół, przedszkoli, rodzicom, KGW  i Akademiom Seniora. Wybór najpiękniejszej jest zawsze niezwykle trudny, biorąc pod uwagę fakt że każdy w pracę włożył serce! Gratulujemy i raz jeszcze wszystkim dziękujemy. 

GALERIA