Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne II cz.

Projekt zaklada realizację 4 inicjatyw wybranych w pierwszej części zadania. Są one zgodne z założeniami diagnozy, którą prowadziliśmywraz z wykwalifikowanym badaczem w sposób partcypacyjny . Pozwoliła nam ona zidentyfikować aktywne grupy społeczne, które skłonne by były realziować w przyszłości własne pomysły dzięki uzyskanym grantom finansowym. Realizacja tych czterech inicjatyw, to szansa na kontynuowanie oddolnego ruchu kulturotwórczego wśród mieszkańców sołectw gminy Grębów. Zadania tj: warsztaty wykonywania kartek techniką scrapbooking, warsztaty fotograficzno-artystyczne dla dzieci, zagospodarowanie przestrzeni publicznej czy warsztaty powrotu
do dawnych tradycji dadzą inicjatorom poczucie sprawczości, możliwość dzielenia się wiedzą i pasjami, świadomość wpływania na swojenajbliższe otoczenie. Te wszystkie elementy pozwolą nam zacząć budować bliższą siebie, bardziej zaangażową i współodpowedzialną społecznoość. Jest to niezwykle ważne w tym trudnym czasie jakim jest okres po pandemii. Zadanie pozwoliło nam odkryć lokalne potencjały oraz zaangażować lokalną społeczność w proces integracji i większego zaangażowania w kulturotwórczą działalność, Dzięki realziacji incjatyw nasza relacja z grupami dotąd nieobecnymi w naszych działaniach będzie podtrzymana , odkryjemy nowe talenty i nawiążemy z nimi stałą współpracę.