„Żywe dzieło sztuki”-inicjatywa z Jamnicy (DK+ Inicjatywy Lokalne)

„Żywe dzieło sztuki”-inicjatywa z Jamnicy (DK+ Inicjatywy Lokalne)

Inicjatywa „Żywe dzieło sztuki” realizowana w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne polegała na wybraniu obrazu – portretu lub sceny spośród dzieł wielkich mistrzów polskich i zagranicznych, a następnie jego jak najwierniejszemu odwzorowaniu  postaci. Pomysłodawczyniami są Ewa Stec i Marta Stępień z Jamnicy. Pomysł skierowany był do rodzin z dziećmi. W ramach inicjatywy został zorganizowany szereg warsztatów z profesjonalistami, którzy pomogli i podpowiedzieli w jaki sposób przygotować niezbędne elementy. Następnie przygotowana scena została sfotografowana przez fotografa, zdjęcia zostały wywołane, a z nich powstała mała galeria, którą można oglądać w placówce klubowej w Jamnicy.

Zajęcia  miały na celu zaangażowanie we wspólne tworzenie czegoś razem szukanie różnych sposobów na nudę oraz na wspólne spędzanie czasu z rodziną i miejscową społecznością, zacieśnianie więzi rodzinnych i sąsiedzkich, wspólną zabawę i humor, prezentację i popularyzację twórczości dziecięcej, nowych środków wyrazu, rozwijanie kreatywności, rozwijanie wrażliwości na sztukę, rozwijanie zainteresowań historią sztuki oraz poznanie różnych dzieł malarskich.

Sztuka jest ważnym elementem naszego życia, wyrazem naszych uczuć. To dzięki niej zmienia się nasz sposób patrzenia na otaczający świat. W środowisku wiejskim mamy ograniczony dostęp do kultury wysokiej, a ostatni czas pandemii jeszcze bardziej to ograniczył. Poprzez realizację inicjatywy chcieliśmy zaszczepić pasję do sztuki wśród naszych małych mieszkańców, a zarazem zachęcić całe rodziny do wspólnego spędzenia czasu w twórczy sposób.

Efekty pracy fotografa już wkrótce w wersji online!

Wszystkim zaangażowanym w realizację inicjatywy serdecznie dziękujemy za ogrom włożonej pracy i serca! Był to niezwykle kreatywny czas owiany radością i zabawą, spędzony w miłym towarzystwie z uśmiechem na ustach!