KGW Róża przedstawia rezultat zadania PIL.

KGW Róża przedstawia rezultat zadania PIL.

Koło Gospodyń Wiejskich „Róża” z Grębowa zakończyło realizację zadania : Wspólny kątek- rozwoju początek. Grupa działa od grudnia 2018, i mimo małego stażu ma na swoim koncie liczne osiągnięcia. Dziewczyny zaangażowały się  w pracę na rzecz lokalnej społeczności; prowadzą zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży, pozyskały fundusze na zakup mebli kuchennych i sprzętu AGD, organizują wyjazdy wakacyjne dla najmłodszych, krzewią pasję do kultury ludowej (pozyskały fundusze z programu MKDNiS), biorą udział w lokalnych świętach i festynach. Choć odbiegają trochę od stereotypowego wyobrażenia o KGW, są pełne pasji i motywacji. Prężnie prowadzą swojego bloga i facebooka, każda z nich ma szerokie zainteresowania i to chcą przekazywać dalej.

 Kolejnym etapem na drodze do ich rozwoju było posiadanie świetlicy do realizacji zadań statutowych tj. prowadzenie warsztatów, spotkań ale też udostępnianie jej na potrzeby lokalnej społeczności. Dzięki uprzejmości Wójta Grębowa, który użyczył im lokalu na działalność w domu ludowym , koło zyskało własną siedzibę – świetlicę.

Wiosną 2021 KGW  wystąpiło z wnioskiem do programu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021 – 2023”, z pozytywnym skutkiem i pozyskało środki na drobne materiały wykończeniowe i  remontowe oraz zakup mebli.  Niezastąpiony w realizacji zadania był zaprzyjaźniony z zespołem- Zbigniew Szewc (prezes Stowarzyszenia Starych Motocykli Gazela) , który w ramach wolontariatu i przyjaznych stosunków z KGW wykonał prace remontowe. W znacznym stopniu poprawiły się warunki użytkowania tego pomieszczenia, będzie służyło ono szczególnie najmłodszym mieszkańcom, którzy chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach edukacyjnych czy kulturalnych oraz młodzieży. Kgw może w pełni korzystać z tego miejsca mając przestrzeń na spokojną pracę, przechowywanie dokumentów oraz planowanie dalszych działań. W świetlicy KGW odybły się już pierwsze świąteczne warsztaty i każdy z zainteresowaniem zagląda, czy rzeczywiście kobiety zdołały dokonać tego o czym pisano w gazetach… Tak zrobiłyśmy to! Z pomocą przyjaciół wszystko jest możliwe…
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Sebastiana Nabrzeskiego, Wójta Gminy Kazimierza Skóra,  Dyrektorki GCK Alicji Kubiak, oraz Zbigniewa Szewc. Dziękujemy!