Stokrotki z Żupawy w programie Danie Wspólnych Chwil

Stokrotki z Żupawy w programie Danie Wspólnych Chwil

Niezwykle miło nam poinformować, iż Koło Gospodyń Wiejskich „Stokrotki” z Żupawy zakwalifikowało się do programu : „Danie Wspólnych Chwil” .

 

„Danie wspólnych chwil” to pierwszy program w Polsce, realizujący ideę posiłków wspólnotowych dla samotnych osób starszych. Cykliczne spotkania organizowane będą przez Koła Gospodyń Wiejskich i finansowane przez Fundację Biedronki.

 

Celem programu „Danie wspólnych chwil” jest przeciwdziałanie samotności osób starszych poprzez zaproszenie ich do wspólnego stołu. Chcemy zachęcić seniorów do wyjścia z domu i spędzenia czasu z innymi ludźmi. Obecność osób starszych w lokalnej wspólnocie jest niekwestionowaną wartością i należy ją wzmacniać. Pragniemy zwrócić również uwagę na bardzo istotną kwestię prawidłowego żywienia osób starszych.

Seniorzy to bogactwo wiedzy i życiowego doświadczenia, z którego wszyscy korzystamy. Dzięki nim możliwe jest m.in. utrzymanie regionalnych tradycji, w tym kulinarnych. Trzeba pamiętać, że choć z wiekiem maleje nasza sprawność, potrzeby społeczne pozostają silne – starsze osoby też chcą być częścią wspólnoty.

 

Dlatego podarujmy im wspólne chwile!

Nad całością czuwać będzie Łucja Lasota. (pomagać będzie J.Brak-Głowala)