MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Każde dziecko, niezależnie od wieku może zostać czytelnikiem i rozpocząć przygodę z książką. Jak pokazują badania naukowe -im wcześniej, tym lepiej. Dziecko nie musi umieć czytać, aby zostać użytkownikiem biblioteki. Dziś już wiemy, jak duży wpływ na rozwój najmłodszych ma wspólne czytanie z mamą, tatą, dziadkiem czy bibliotekarką. Wspólne obcowanie z tekstem literackim czy z ilustracją rozbudzi nie tylko miłość do książek, ale przede wszystkim pogłębi więzi między dzieckiem a czytającym dorosłym. Dobrze dobrana lektura rozwija u młodego czytelnika wyobraźnię i kreatywność, jest wzorcem poprawnego stylu oraz języka, uczy pięknego wyrażania myśli i uczuć. Dzisiejsze biblioteki są miejscem, w którym rodzic z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. Drodzy Rodzice, pamiętajcie, że miłość do książek jest prezentem na całe życie!