Podsumowanie projektu : ,,Mała książka – wielki człowiek”

Kampania społeczna ,,Mała książka – wielki człowiek” w Gminnym Centrum Kultury w Grębowie spotkała się z dużym zainteresowaniem. Wyprawki Czytelnicze trafiły do 228 dzieci w wieku 3-6 lat. Książeczki ,,Pierwsze czytanki” oraz ,,Krasnal w Krzywej Czapce” były ulubioną lekturą dzieci i inspiracją dla rodziców i bibliotekarzy. Zbieranie naklejek przyczyniło się do wypracowania nawyku wypożyczania i oddawania książek zarówno przez dzieci jak i ich opiekunów. Dyplom Małego Czytelnika za zebranie 10 naklejek trafił do 213 dzieci. Dzięki akcji wzbogaciliśmy nasze działania o szereg ciekawych spotkań oraz warsztatów z książką. Mamy nadzieję, że wypracowaliśmy opinię że,  biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Projekt został realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego