Rusza nowa odsłona kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”

Wszystkim miłośnikom książek dziecięcych i bibliotek kampania jest dobrze znana. W Bibliotece Publicznej w Grębowie i jej filiach w Krawcach, Stalach, Wydrzy i Zabrniu na dzieci w wieku 4-6 lat czekają Wyprawki Czytelnicze. W tegorocznej edycji projektu powraca  Krasnal w Krzywej Czapce autorstwa Wojciecha Widłaka. To mądra i wzruszająca opowieść o bohaterach jak nasi Mali Czytelnicy – ciekawi świata z mnóstwem pytań. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę  lub filię  biblioteczną otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Zachęcamy rodziców i ich pociechy do udziału w zabawie, która wprowadzi nasze dzieci w świat książek ucząc je samodzielności, dokonywania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.