,,MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

Projekt ,,Mała książka  – wielki człowiek” realizujemy po raz drugi. W tej edycji Gminne Centrum Kultury w Grębowie otrzymało 220 Wyprawek Czytelniczych oraz materiały do realizacji projektu. Biblioteka i filie biblioteczne przy współpracy z przedszkolami przeprowadziły szereg zajęć promujących zadanie. Zainteresowani mieli okazję zapoznać się z zasadami projektu oraz poznać Krasnala w Krzywej Czapce bohatera książki autorstwa Wojciecha Widłaka wchodzącej w skład Wyprawki Czytelniczej. Czytelnicy, którzy w ubiegłym roku uczestniczyli w projekcie z niecierpliwością czekali na ciąg dalszy. Każdy ponownie chciał zostać Książniczką, Księciem Książek, Superczytelniczką, Superczytelnikiem. Projekt szybko znalazł nowych odbiorców i cieszy się dużym zainteresowaniem. Tych, którzy chcieliby dołączyć  zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury lub filii bibliotecznych w Krawcach, Stalach, Wydrzy i Zabrniu.

Projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego