,,Mała Książka Wielki Człowiek” – podsumowanie edycji 2023/2024

,,Mała Książka Wielki Człowiek” – podsumowanie edycji 2023/2024

Czytanie książek to droga do sukcesu, a dobrze dobrana książka  to nieocenione narzędzie w rozwoju  dziecka. Dzieci, którym rodzice regularnie czytają, już w wieku trzech lat rozumieją dwa razy więcej słów niż ich rówieśnicy. Czytanie wpływa na rozwój, stymuluje życiowe sukcesy, pozwala zrozumieć siebie i innych.

                        

Kampania społeczna ,,Mała Książka Wielki Człowiek”  promuje powyższe wartości a zarazem wprowadza nas w świat, w którym wspólnie z naszymi dziećmi możemy przeżyć fantastyczną przygodę.

Podsumowując edycję 2023/2024 kampanii społecznej ,,Mała Książka Wielki Człowiek”  Gminne Centrum Kultury w Grębowie rozdało dzieciom w wieku przedszkolnym 198 Wyprawek Czytelniczych. Przeprowadziliśmy szereg ciekawych spotkań, warsztatów promujących czytelnictwo, książki i projekt. Książeczka Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej ,,Krasnal w Krzywej Czapce” to lektura przekazująca ponadczasowe wartości, a Krasnal, Tesia i Tycio to prawdziwi przyjaciele przedszkolaków. Podczas wspólnego czytania mogliśmy doświadczyć wielu wzruszeń, zdobywać wiedzę i budować relacje. Zbieranie naklejek było fajna zabawą,  która  pomagała w wypracowywaniu systematyczności odwiedzin w bibliotece. Wielu naszych czytelników może dzisiaj poszczycić się tytułem: Księcia Książek, Książniczką, Super Czytelniczką, Super Czytelnikiem. Dyplom Małego Czytelnika trafił do 145 dzieci. Kończąc edycję 2023/2024  pamiętajmy co powiedział Krasnal:  ,,gdy coś się kończy, wtedy coś się zaczyna”. Do zobaczenia w bibliotece.

Projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego