Sukces Grębowianek!!!

Grębowianki zdobyły I miejsce i ,,złotą motykę” na prestiżowym VI Głogowskim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków ludowych ,,Wykopki 2016″
W niedzielę 4 wrzesnia 2016 r. na scenie głogowskiego amfiteatru zespół Grebowianki wykonał m.in pieśni autorstwa rodzimej poetki Pani Stanisławy Mróz. Jury doceniło walory artystyczne utworów ,,Kupieł sobie Jaś” i ,,Polka z kosturemi” oraz pieśni lasowiackiej,,Łobroz”, tym samym przyznano naszemu zespołowi I miejsce i obdarzono nagrodą w postaci ,,Złotej motyki”
Celem głogowskiego przeglądu jest prezentacja tradycji ludowej pieśni i muzykowania, zapoznanie się z wartościami folkloru różnych regionów Polski, ochrona tradycji regionu oraz budowanie identyfikacji regionalnej.Bardzo się cieszymy , że zespół naszej gminy okazał się najlepszy w tej dziedzinie, a paniom Grębowiankom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w popularyzacji naszej kultury.